Etiket: kavak yelleri efe

Kavak Yelleri'nin bakiresi

Kavak Yelleri adında bir gençlik dizisi var. Senaryosu Dawson's Creek adlı bir Amerikan dizisinden esinlenmeymiş. Cumartesi geceleri Kanal D'de yayınlanıyor. Pek fazla izlemiş olmasam da bende bıraktığı intiba eğlenceli ve sürükleyici bir dizi olduğu. Senaryosu pek titizlikle yazılmış değil. Saatlerce gelmeyen polisler, mezarlıkta kemik arayan kafadarlar, sapasağlam vaziyette tekneye binip suyun ortasında aniden fenalaşıp ölen çaresiz hastalar var. Bunun gibi birçok saçmalık senaryonun eğretiliği içinde eriyip gidiyor.

Birkaç gencin hikâyesini anlatıyor. Bu diziden hiç haberimin olmadığı zamanlarda bu gençler Urla'da yaşıyorlarmış. Daha sonra hep birlikte İstanbul'a yerleşmişler. Galiba ilk başta hepsi öğrenciymiş. Şimdi kimisi öğrenciliğe devam ediyor kimisi de iş hayatında. Gençlerden birinin adı Aslı. 19 yaşında. Önceleri dizinin kahramanlarından Deniz ile berabermiş. Daha sonra ondan ayrılmış ve yine dizinin kahramanlarından Efe ile birlikte olmaya başlamış. Her iki birliktelik de tutkulu aşklarmış. Önceleri çok iyi dost olan Deniz ve Efe'nin bu sevgili değişikliğinden sonra araları bozulmuş. Haftalarca belki de aylarca hiç görüşmemişler ve daha sonra birkaç ölüm kalım meselesi, dizi klişesi mahiyetindeki hayat kurtarma sahnesi ile Deniz ile Efe eski dostluklarına geri dönmüşler.

Aslı ve Deniz
Aslı ve Deniz

Aslı ve Efe
Aslı ve Efe

4 Nisan 2009 tarihi bir Cumartesi günüydü. Birden içim geçti ve yatağıma yattım. Salondaki televizyonda ise bu dizi açıktı. Pek derin bir uyku uyuyamadım. Duyduğum kadarıyla bu Aslı bir öğrenci yurdunda kalmaya başlamış ve bir nedenden dolayı yurt müdürü Aslı'nın bekâret muayenesine tabi tutulmasını talep ediyor. Dizinin tekrarını izledim. Meğerse yurt müdürü kendisini daha önce üst bir makama şikâyet eden Aslı'dan intikam almak için bir komplo kurmuş ve Aslı ve Efe'yi saçma sapan bir tertiple yurt odasına sokmuş ve orada bir süre yalnız kalan çifti basmış. Bunun üzerine de bekaret kontrolü işini çıkartmış. gerisi