Etiket: obama

Aptal mı bunlar?

Bebeklerin ve küçük çocukların en önemli özellikleri yetişkinlerden ciddi derecede farklı bir bilinç düzeylerinin olması. Ben bu küçük insanları sevmeme rağmen onlarla pek de iyi geçinemiyorum. Bir kucağıma alayım seveyim isterim. Her an ağlama zırlama başlayabilir. Ağlama zırlama bir yana çocuk durmadan bir şeyler talep eder. Balon alırsın. Oyuncak at ister. Okey oynarken bok varmış gibi annesinin kucağına çıkar, istekadaki taşları alıp masanın üzerine fırlatır.

Elindekiyle yetinmeyi henüz öğrenmemiştir. Kola içerken birden gazoz ister. Gazozu verirsin yarısını içer diğer yarısını yere döker. Bunların üstüne dondurmayı da yedikten sonra mide fesadı geçirip annesinin üstüne başına kusar. Laftan sözden anlamaz. Uykusu geldiğinde efendice yatıp uyuyacağına daha beter huysuzlaşır. En sonunda ağlaya ağlaya odasına götürülür.

Gerçekten ata bindiğini sanan bir çocuk

Bu çocukların yaptıklarını ettiklerini yetişkinlerin yaptığını düşünün. Oyuncak ata binen, şarabın yarısını yere döküp şişesini kıran üstüne rakı içen, elindeki cep telefonunu alınca zır zır ağlayan sonra da kucakta odasına götürülüp yatırılan 30 yaşında bir insana kim bilir neler demeyiz? Herhalde kimse böyle birisiyle yan yana olmak istemez. gerisi